۱۴۰۰/۰۱/۲۳
فرماندار اسفراین

بانکها روند پرداخت تسهیلات به طرحهای اشتغالزا را سرعت ببخشند

فرماندار اسفراین گفت: بانکها روند پرداخت تسهیلات خود را به طرح های اشتغالزایی و واحدهای تولیدی در بخش های صنعت و کشاورزی افزایش دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین؛ مهدی کرامتی در کمیسیون هماهنگی بانکهای شهرستان با اشاره به نقش بانکها در توسعه اقتصادی کشور گفت: نقش بانک‌ها در اقتصاد کشور در تامین منابع اعتباری به ویژه برای واحدهای تولیدی و صنعتی مهم است. 

وی ادامه داد: در شرایط فعلی که منابع مالی محدود داریم به دلیل صنعتی بودن این شهرستان می توانیم از ظرفیت واحدهای صنعتی به منظور رونق دادن جریان مالی استفاده نماییم و منابع و مصارف را ارتقاء دهیم. 

کرامتی افزود: در حوزه تامین منابع مالی توسط واحدهای صنعتی باید سازوکار درست استفاده از این منابع مدیریت شود و اگر احیانا این منابع در خارج از شهرستان مصرف می شود با احصاء آنها و سوق دادن به حساب بانکهای شهرستان در جهت تقویت منابع اعتباری اهتمام داشته باشیم. 

وی گفت: در استفاده از منابع اعتباری شهرستان تکالیفی داریم که بخشی از آن با داشتن طرح و برنامه اجرا می شود و بخشی که در حوزه اختیارات مدیران است توجیه پذیر بودن طرحهاست. 

کرامتی با بیان اینکه عملکرد صنایع بزرگ شهرستان نباید ما را از تامین منابع برای سایر واحدهای صنعتی دیگر غافل کند؛ بیان کرد: باید در چارچوب قوانین و در اجرای روان سازی امور و تکریم ارباب رجوع به ایجاد زنجیره ارزش و توانمندسازی واحدهای صنعتی کوچکتر بپردازیم. 

فرماندار اسفراین خاطر نشان کرد: تسریع در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی اقدامی موثر در توسعه اقتصادی  از سوی بانکها است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال گفت: یکی از ملاک های سنجش عملکرد مدیران در راستای پیشران های توسعه ای استان و عمل کردن به منویات مقام معظم رهبری در تحقق شعار سال می باشد.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۳۶۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی