۱۴۰۰/۰۱/۲۳
فرماندار اسفراین

مهمترین اولویت شهرستان؛ مدیریت بهینه منابع آبی است

فرماندار اسفراین در نخستین جلسه شورای حفاظت از منابع آب گفت: . با توجه به شرایط بارندگی های امسال مهمترین اولویت شهرستان؛ مدیریت بهینه منابع آبی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین ، مهدی کرامتی گفت: مدیریت بهینه منابع آبی از مهمترین اولویتهاست و در صورت عدم حفاظت صحیح از منابع آب، آب شرب و کشاورزی منطقه با کاهش روبرو می گردد. 

فرماندار اسفراین تلاش در جهت دستیابی به اهداف شورای حفاظت منابع آب را وظیفه  تمامی ادارات مرتبط عنوان کرد و گفت: تغییر شرایط اقلیمی و لزوم آینده نگری ما را ناچار به اعمال مدیریت بیشتر بر منابع آبی می نماید.  

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اسفراین ادامه داد: مشارکت بومیهای منطقه در اجرای طرح مدیریت مشارکتی حفاظت از منابع آبی باعث منفعت و مالکیت مردم می شود. 

ساماندهی انتقال آب حوزه میانی سد اسفراین در قالب پروژه های جمعی آبیاری نوین ، کم فشار با عاملیت شرکت تعاونی آب بران حوزه میانی سد از دیگر مواردی بود که فرماندار اسفراین در این جلسه به آن اشاره کرد و گفت: مدیریت کشت‌های بهاره در پایاب سد متناسب با میزان آب قابل تامین و تخصیص به کشاورزان با اولویت باغات آبی نیز مدنظر قرار گیرد. 

وی همچنین بر ضرورت ساماندهی موتور پمپ های بالادست و پایین دست سد از سوی مدیریت منابع آب شهرستان تاکید کرد. 

کرامتی با بیان اینکه آب یکی از زیرساخت‌های مهم در توسعه به شمار می‌رود و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است، ابراز داشت: بر این اساس از راهکارهای لازم برای برون‌رفت از بحران کم‌آبی اقداماتی نظیر مدیریت صحیح مصرف آب، اجرای طرح‌های آبیاری نوین، تغییر الگوی کشت محصولات پرآب به کم آب محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهتمام دستگاهها در جذب اعتبارات ملی تاکید کرد و گفت: به منظور روان سازی امور باید در پروژه های بزرگ ، نگاه کلان داشته باشیم و با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت نسبت به حل مشکل اقدام کرد.

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۳۷۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی