۱۳۹۹/۰۷/۰۷
فرماندار اسفراین:

توسعه صنعت گردشگری عامل رونق اقتصاد و ارتقاء اشتغال

به مناسبت پنج مهرماه، روز جهانی گردشگری؛ فرماندار اسفراین در نشست با رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین گفت: با توسعه صنعت گردشگری، شاهد رونق اقتصادی و ارتقاء سطح اشتغال در شهرستان خواهیم بود.


 

 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی در این نشست ؛ صنعت گردشگری را یکی از محورهای اصلی توسعه در شهرستان اسفراین عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این شهرستان ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری و آثار ملی و تاریخی دارد، لذا با توسعه این صنعت قطعاً شاهد رونق اقتصادی  و ارتقاء سطح اشتغال در شهرستان خواهیم بود.
 
فرماندار اسفراین  در ادامه با اشاره به تفاهم نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت کشور به‌منظور برنامه‌ریزی و نظارت بر مجموعه آثار تاریخی در روستاها به دهیاریها گفت: این امر در راستای ارتقای شاخص‌های گردشگری و صنایع دستی در روستاهاست که علاوه بر ایجاد منطقه گردشگری و بازارچه های محلی به ترویج و توسعه صنایع‌دستی کمک خواهد کرد.
رستمی پیگیری برای احداث واحد گردشگری در دو منطقه بابا قدرت و امام زاده روستای کوران با همکاری بخشداریها را مورد تاکید قرار داد و افزود: با فعال کردن اقتصاد گردشگری و صنایع دستی در این مناطق به ارتقاء اشتغال و سطح درآمد مردم کمک خواهیم کرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی اسفراین نیز در این نشست به برگزاری دوره آموزشی آشنایی جوامع محلی با گردشگری به صورت مجازی در این هفته اشاره کرد و همچنین از برگزاری دوره هایی ویژه دانش آموزان جهت تبیین مسائل گردشگری خبر داد.
سهرابی در ادامه این نشست افزود: در حال حاضر 180 نفر در حوزه صنایع دستی شهرستان مشغول به کار بوده و تعداد کارگاههای صنایع دستی از 2 کارگاه به 4 کارگاه در سال جدید افزایش یافته است.
وی همچنین از تخفیف 15 درصدی واحدهای اقامتی شهرستان برای جذب مسافراین و گردشگران خبر داد.

 
روز جهانی گردشگری هر سال مصادف باپنجم مهر ماه است. این روز با هدف گسترش و تعمق آگاهی جوامع بین المللی از اهمیت صنعت توریسم و ارزش اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی این صنعت نام گذاری شده است.
 
 
 
 

 

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۲۹۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی