۱۳۹۹/۰۷/۰۶
همزمان با سراسر کشور،

۱۲ مدرسه برکت در خراسان شمالی افتتاح شد

۱۲ مدرسه بنیاد برکت در خراسان شمالی ، روز یکشنبه در آیینی که در روستای رویین اسفراین با حضور استاندار خراسان شمالی و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین،استاندار خراسان شمالی در این آئین گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این استان، بر مبنای دانایی،علم و دانش و براساس اولویتهای نداشته های استان برنامه ریزی می کند.

دکتر شجاعی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک سرانه آموزشی استان به میانگین کشوری میرسد، گفت:ستاد اجرایی فرمان امام برای نداشته های کشور در بحث نوسازی مدارس اقدامات ارزشمندی را انجام داده است.

وی با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در سال ۹۱ به این استان که باعث پیشرفت چشمگیر استان گردید، افزود: ان شاالله با مساعدت و دستور ریاست دفتر رهبر معظم انقلاب باقی مانده اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به این استان که ۴۰۰ میلیارد تومان است، جذب شود.

وی گفت: مردم خراسان شمالی قدردان مصوبات سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری هستند که ماحصل اجرایی مصوبات موجب شد تا این استان به اندازه سه دهه در بحث آبادانی و پیشرفت، رشد و شتاب داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد : در سرزمین ۳ هزار شهید استان، مردم نیاز به توسعه بیشتری دارند هر چند با محوریت روحانیت و تمام اجزای حاکمیت بخشی از نداشته ها را جبران کردیم.

شجاعی تصریح کرد : از زمان تصدی ام در این استان در بحث سیل و یا نداشته های استان اقدامات خوبی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام انجام شده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز ادامه داد: حماسه حضور مردم  استان در سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در سال 91 ، مسطوره ملت ایران است .
 
آیت الله یعقوبی افزود: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام که یکی از مأموریت‌های اصلی آن توانمندسازی جوامع روستایی است در اقصی نقاط کشور سعی در رفع نیازها و محرومیتها دارد.


آیت الله ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد ، طاهر رستمی فرماندار اسفراین ، حجت الاسلام و المسلمین قدیر محمدیان امام جمعه اسفراین، عباس سعیدی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی و امین فلاح کوشکی مدیرکل نوسازی؛ توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی دیگر میهمانان آیین افتتاح همزمان ۱۵۰ مدرسه برکت توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بودند که در دبستان شهید شهابی منطقه نمونه ملی گردشگری و روستای تاریخی روئین برگزار شد.

گفتنی است: بنیاد برکت در استان خراسان شمالی برای ساخت این مدارس، مجموعا شامل ۲۵ کلاس، در خراسان شمالی ۸۰ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال اعتبار هزینه کرده است که با بهره برداری از آن ۶۰۰ دانش آموز استان از امکانات آموزشی بهرمند شده اند.
 
 
 
 
 
 
 

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۲۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی