۱۳۹۹/۰۶/۳۱
در نخستین روز از هفته دفاع مقدس

همایش تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس در شهرستان اسفراین برگزار شد

همزمان با سراسر کشور همایش تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان اسفراین روز دوشنبه با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، طاهر رستمی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: وظیفه ماست که در برابر پایمردی ها و رشادت های رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس سر تعظیم فرود آورده و از آنها یاد کنیم .

فرماندار اسفراین ادامه داد: همه عصبانیت دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به این دلیل است که جوانان ما با دست خالی در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردند که ما می توانیم.

وی افزود: این اعتقاد ماست که رمز پیروزی و استقامت نظام مقابل دشمنان و جبهه استکبار وجود فرهنگ 'ایثار و شهادت' در جامعه اسلامی ایران بوده است.

رستمی با بیان این مطلب که حفظ و ترویج ارزش های دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان از تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری بوده است؛ گفت: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران مرهون جانفشانی ها و رشادت های جوانان این مرز و بوم  است.

رئیس ستاد گرامی داشت هفته دفاع مقدس شهرستان اسفراین خاطرنشان کرد: وجه مشترک وصیت نامه همه شهدا این بود که امام را تنها نگذارید و وصیت و سفارش اکید امام راحل این بود که پشتیبان ولایت فقیه بوده تا به مملکت شما آسیبی نرسد .

وی بیان داشت: همه ما باید در مسیر اعتلای نظام ،خودمان را سرباز ولایت بدانیم و برای خدمت به مردم و توسعه و آبادانی کشور تلاش کنیم که اگر در مسیر دیگری غیر از این مسیر گام برداریم به خطا رفته ایم.
 
امام جمعه اسفراین نیز در این همایش، پیشکسوتان دفاع مقدس را معَرِف 8 سال دفاع مقدس توصیف کردو گفت: بعد از جنگ نیز شما باید از ارزشهای دفاع مقدس وسرفصل های اصلی که باعث تقدس این جنگ شده نگهبانی و حراست کنید.

قدیر محمدیان ادامه داد: صیانت از ارزشهای دینی و اسلام؛ فلسفه وجودی هشت سال دفاع مقدس بوده که عزت و عظمت و تعالی ایران اسلامی در زیر لقای فرهنگ جنگ آوری و توسل و توکل به وجود آمده است.

وی تصریح کرد: هرچه از دوران جنگ رو به جلو حرکت می کنیم لایه های پنهان و جدید هشت سال دفاع مقدس برای ما مشخص تر می شود و  متوجه می شویم که صدام پوسته ظاهری این جنگ بوده است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسفراین با اشاره به جایگاه ولایت در سرفصل های دفاع مقدس، تبعیت از این امر و حفاظت و صیانت از ارزشهای دفاع مقدس را وظیفه مسئولین و نسل بعد عنوان کرد و گفت: جایگاه ولایت نور است که جایش در قلب انسانهاست و نباید این ارزشها به فراموشی سپرده شود.
 
در ادامه مراسم؛ با حضور مسئولین شهرستان، از 40 پیشکسوت جهاد و مقاومت شهرستان اسفراین به نیابت از 1500 نفر پیشکسوت دفاع مقدس تجلیل شد.

سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از یک میلیون رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس در ارتباط تصویری نیز در ادامه این مراسم به صورت زنده پخش شد.
 

 

منبع : فرمانداری اسفراین
تعداد بازدیدها : ۵۹۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی