۱۳۹۵/۱۲/۲۹
استانداری خراسان شمالی در سالی که گذشت؛

تیرماه؛از آیین معارفه استاندار تا تاکید بر توسعه خراسان شمالی با تعامل و ارتباط

برگزاری آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی با حضور وزیر کشور،اهمیت نقش مردم در تقویت رسانه ها،فراهم کردن حضور سرمایه گذار در استان،تقویت تعاونی ها در راستای رشد و توسعه استان،تقویت بخش کارآفرینی، شناساندن استان در کشور با معرفی ویژگی های خاص آن،عملیاتی کردن محورهای توسعه،قول مساعد جمعی از مدیران ارشد غیر دولتی اقتصادی برای حضور در استان،ارایه خدمات مطلوب تر به مردم وحل مشکلات اقتصادی با تقویت حوزه های فرهنگی و اجتماعی بخشی از مهم ترین رویدادهای استانداری در تیرماه سال گذشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ با حضور وزیر کشور دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی ومدیران ستادی استانداری، فرمانداران ،مدیران کل دستگاه های اجرایی، اصحاب رسانه و مطبوعات و...برگزار شد در این آیین با حضور وزیر کشور و اهدای لوح ، از زحمات مهندس سید علی اکبر پرویزی استاندار پیشین خراسان شمالی تقدیر و محمد رضا صالحی بعنوان استاندار جدید خراسان شمالی معرفی شد.
**فعالیت در راستای توسعه استان
محمدرضا صالحی استاندار جدید خراسان شمالی در آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی گفت:عملیاتی کردن تمام محورهای توسعه خراسان شمالی در راس امور و فعالیت هایم قرار میگیرد و پایه تلاش های خود و مدیران استان باید بر همین اصل و مبنا باشد.
وی همچنین در دیدار با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری همکاری و رایزنی با تولیت آستان قدس رضوی به منظور بهره مندی این خطه از حمایت های مادی و معنوی این نهاد مذهبی را پیشنهاد کرد.
محمد رضا صالحی درآیین افتتاح ساختمان جدید صداوسیمای خراسان شمالی گفت: با تکیه بر مردم می توان تقویت رسانه ها را دنبال کنیم چرا که نقش مردم در این تقویت بسیار حائز اهمیت است.
استاندار خراسان شمالی در دیدار با مدیرکل اقتصاد و دارایی و معاونان افزود:باید زمینه را برای حضور سرمایه گذاران حوزه های مختلف در این استان فراهم آوریم.
محمدرضا صالحی در دیدار با  معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تقویت و توسعه تعاونی ها موجب رشد و توسعه استان خواهد شد.
**تولیدات باید درون زا و برون گرا باشد
وی همچنین در دیدار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و مدیران زیر مجموعه اظهار داشت:تولیدات درون زا به معنای تکیه اقتصادی بر اساس تولیدات داخلی و تولید برون گرا به معنای قابل رقابت بودن با محصولات جهانی است که هردو این موارد باید در استان لحاظ شده و اهداف تعیین شده در این مسیر قرار گیرد.
صالحی در دیدار مدیران حوزه تعاون ، کار و تأمین اجتماعی استان نیز خاطرنشان کرد: اگر بخش کارآفرینی استان تقویت شود شاهد ایجاد اشتغال در تمامی حوزه ها خواهیم بود.
استاندار خراسان شمالی در دیداربا مدیرکل آموزش و پرورش استان و معاونان وی تصریح کرد:وجود مراکز ورزشی، فرهنگی و هنری نقش مهمی در غنی کردن اوقات فراغت دانش آموزان دارد که آموزش و پرورش باید این مهم را بیشتر مورد توجه قرار دهد.
محمدرضا صالحی در همایش روز ملی اصناف به موضوع روز بازارها اشاره داشت وگفت: من اهل تعامل و ارتباط هستم و به تمام مشورت ها و مذاکرات نیز گوش فرا خواهم داد چرا که این موارد می تواند زمینه های رسیدن به توسعه و پیشرفت در این استان را تسهیل نماید.
استاندار خراسان شمالی در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و معاونان وی اظهار داشت:برای اینکه خراسان شمالی بتواند بعنوان استانی گردشگر در سطح کشور مطرح شود باید دارای حداقل یک ویژگی خاص خود استان و منحصر به فرد باشد.
استاندار خراسان شمالی گفت:به منظور بررسی و رسیدگی به مشکلات این استان و برداشتن گامهایی موثر در جهت رفع این معضلات از تعدادی از مدیران ارشد غیر دولتی کشور در حوزه اقتصادی جهت حضور در این استان دعوت بعمل آمده است.
**معرفی توانمندی های استان
صالحی در گفتگو با صداوسیمای استان اظهار داشت: با دعوت از این مدیران ارشد اقتصادی در خراسان شمالی درصدد معرفی توانمندی ها، معرفی زمینه های سرمایه گذاری و استفاده از توان مالی این افراد جهت توسعه اقتصادی استان هستیم.
محمدرضا صالحی در دیدار با مدیران اقتصادی بخش دولتی و خصوصی استان اظهار داشت: ارایه خدمات مطلوب تر از سوی مدیران دستگاه های اجرایی باید بعنوان یک راهبرد اصلی در راس فعالیت های این مدیران قرار گیرد.
استاندار خراسان شمالی در نشست صمیمی با کارکنان استانداری با تاکید بر اینکه نگاه همه ما باید توسعه ای باشد، اظهار داشت:مدیران استانی از به کارگیری لفظ استان نوپا و جوان پرهیز کنند چرا که این استان استانی قوی، توانمند و دارای پتاسیل های قابل توجهی است.
محمدرضا صالحی همچنین در دیدار با معاون نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران اظهار داشت:پروژه بین المللی منارید توسعه مدیریت یکپارچه منابع تجدید شونده با توجه به سازگاری شرایط اقلیمی و محیط زیست است که قطعا در استان خراسان شمالی با توجه به تخریب به صورت برداشت طبیعی و انسانی به محیط زیست مسلما به چنین پروژه ای نیازمندیم.
وی در دیدار با مدیران معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بر نقش مهم حوزه های فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: حل مشکلات اقتصادی با تقویت و توجه بیشتر به حوزه های فرهنگی و اجتماعی و شناسایی آسیب های این حوزه میسر می شود.
صالحی در دیدار با  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و معاونین وی اظهار داشت: کمک رسانی به جمعیت هلال احمر و کاهش مشکلات منطقه به نوعی یک رابطه دوسویه است و بدون این رابطه نمی توان کاری را انجام داد.
**کاهش نرخ بیکاری استان
محمدرضا صالحی در سومین کارگروه اشتغال استان با حضور معاون امور تعاون وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: یکی از هدف گذاری های اصلی برای این استان کاهش نرخ بیکاری نسبت به کشور است.
استاندار خراسان شمالی در دیدار با فرمانده سپاه جواد‌الائمه‌(ع)‌ استان خراسان شمالی اظهار داشت: برگزاری کنگره 3000 شهید استان در راستای تکریم خانواده معظم شهداست و می تواند زمینه ساز آشنایی جوانان با افکار و اهداف شهدا باشد.
محمدرضا صالحی همچنین در دیدار صمیمی با مدیران رسانه های استان اظهار داشت:رسانه ها زمانی که کاری را در این عرصه برای ادامه فعالیت های خود قبول کردند به نوعی منافع آن متوجه دیگران است لذا منافع ملی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهید.
 استاندار خراسان شمالی درنشست صمیمی با جمعی از فعالان سیاسی استان خراسان شمالی اظهار داشتشناسایی بانوان توانمند واستفاده از توانمندی آنان در بخش های مختلف مدیریتی از رویکردهای اصلی دولت تدبیر و امید در استان خراسان شمالی است.
محمد رضا صالحی در دیدار با دکتر محمود عزیزی، دبیر جشنواره بین المللی تئاتر رضوی اظهار داشت: برگزاری جشنواره تئاتر رضوی یک فرصت بزرگ فرهنگی برای استان خراسان شمالی است.
 

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۰۹۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده